Baie M St MichelBAIE DU MONT SAINT MICHEL

Jeudi 24 Mai 2013 nous avons fait une excursion au mont Saint Michel.
Le Mont Saint Michel est une baie située entre la Bretagne et la Normandie. Elle est connue pour sa marrée  qui peut monter à  plus de dix mètres. Deux îlots granitiques se trouvent dans cette baie, Tombelaine et le mont Saint Michel. Le site abrite une grande variété d'oiseaux.

Lors du voyage nous avons été guidé par un homme que nous avons appelé Hobbit à cause de ses cheveux bouclés et de ses pieds poilus. Au début nous avons marché sur l'herbe tout en regardant les moutons et les vaches. Suite à la demande du Hobbit nous avons enlevé nos chaussures.
Nous avons poursuivi cette balade sur la boue et le sable. Nous avons dû traverser deux rivières. Après 7 kilomètres de marche nous sommes arrivés à l'abbaye du mont Saint Michel.
 

ZÁLIV MONT SAINT MICHEL

Ve čtvrtek dne 24.5 2013 jsme se vydali přejít záliv Mont Saint Michel.
Záliv, který leží mezi Bretaní a Normandií, je známý největším rozdílem hladiny při přílivu a odlivu v Evropě, jenž činí 17 metrů. Celý záliv je na seznamu památek UNESCO. Uprostřed zálivu se nacházejí dva ostrovy. První z nich je Tombelaine. Tento ostrov obývají pouze rackové a jiná divá zvěř. Druhý ostrov, jenž byl cílem naší cesty, je Mont Saint Michel.

Celým pochodem nás provázel průvodce, kterému jsme přezdívali Hobbit, kvůli jeho kudrnatým vlasům a chlupatým nohám. Nejdřív jsme prošli trávou okolo ovcí a krav. Poté, když Hobbit uznal za vhodné, jsme si sundali boty. Dál jsme pokračovali trávou přecházející v bahno, pak už jsme se doslova bahnem brodili. Vzhledem k tomu, že všude bylo pusto, vítr foukal obrovskou rychlostí a házel slabší členy výpravy do bahna (Voběrkův foťák).
Po pár kilometrech naštěstí bahno vystřídal písek. Po písku ovšem přišla další rána. Voda! První řeka, kterou jsme museli přebrodit, nám byla pouze ke kolenům. Když jsme dorazili k druhé, byli jsme nemile překvapeni.
Řeka byla mnohem mohutnější než jsme čekali. Hobbit šel prozkoumat jak moc je rozvodněná, po chvíli jsme zjistili že mu z vody kouká už jen hlava. Nakonec se mu podařilo najít místo, kde nám byla voda jen po pás. S maximálním úsilím se nám podařilo řeku překonat.
Posledním překvapením na cestě pro nás byl pohyblivý písek. Chvíli jsme po něm skákali jako na trampolíně a pak už jsme konečně dorazili k cíli naší cesty – opatství na ostrově Mont Saint Michel.
 

Anezka Iblova; Judita Mejstrikova
 


 

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire